V pátek 30.11.2018 jsme v prostorách 21. budovy ve Zlíně uspořádali ve spolupráci s Českou debatní společností, z. s. interaktivní přednášku pro žáky středních i základních škol ze Zlínského kraje o Mediální manipulaci.V rámci přednášky jsme společně s lektorem Vlastimilem Waicem, který je členem České debatní společnosti a v současné době pracuje jako Public Relations Advisor pro Českomoravskou mysliveckou jednotu, prozkoumali mediální manipulaci v zrcadle nedávných historických událostí a podívali jsme se společně na argumentaci, která se objevovala v mediích na obou zájmových stranách, které do daného případu vstupovaly. Všichni zúčastnění měli v průběhu přednášky možnost zjistit jak je jednoduché ovlivnit názory cílové skupiny, jelikož před každým případem hlasovali na základě všeobecných informací a pak poté co jsme si jednotlivé případy společně prošli a objasnili. Na výsledcích hlasování bylo jasně vidět jak jednoduché je veřejnost manipulovat.

Seznámili jsme se tak se základními, ale i pokročilými manipulativními technikami, ale co je mnohem důležitější, naučili jsme se zprávy analyzovat, aktivně s nimi pracovat a manipulaci samotnou odhalovat a to jak se jí bránit.

Přednášky se zúčastnilo přes sto žáků z 9 škol ze Zlínského kraje. V nejbližší době plánujeme další přednášky s odborníky na témata, které se nás mladých dotýkají, zajímají nás a chtěli bychom je řešit, jelikož ve školní výuce k tomu nemáme dostatek prostoru a myslíme si, že je potřeba se vzdělávat i mimo školu. V případě zájmu, nám můžete zaslat Váš podnět na adresu predseda.kpdm.zlk@gmail.com.

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *